PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=289277}
7,2 9 032
oceny
7,2 10 1 9032
7,1 9
ocen krytyków
Grbavica
powrót do forum filmu Grbavica

znacie inne filmy podobne do ''Grbavicy''? chodzi mi głównie o ofiary wojny na Bałkanach?

ocenił(a) film na 9
darkAngel89

Posterunek graniczny(2006)
Ziemia niczyja (2001)

darkAngel89

Savior (Wybawca), Rezolucja 819

darkAngel89

The Whistleblower (2010) - głównym omawianym problemem jest handel ludźmi

ocenił(a) film na 9
darkAngel89

Życie ukryte w słowach. Przede wszystkim.
Poza tym Aleja snajperów

ocenił(a) film na 8
darkAngel89

Może "Śnieg"? Film zrealizowany, tak jak Grbavica, przez kobietę o kobietach. Tym razem o tych odważnych i twardych z prowincji, które nagle stały się jedynymi żywicielkami rodziny.

http://www.filmweb.pl/film/%C5%9Anieg-2008-467622

ocenił(a) film na 10
darkAngel89

Słyszałem, że nakręcona przez Angelinę Jolie "Kraina miodu i krwi" także przedstawia ofiary wojny w Bośni (nie wiadomo, czy będzie mieć w Polsce premierę).

ocenił(a) film na 9
darkAngel89

Nafaka

darkAngel89

"Jej droga" http://www.filmweb.pl/film/Jej+droga-2010-496587

ocenił(a) film na 7
darkAngel89

Również polecam The Whistleblower, film oparty na prawdziwej historii, opowiada o w misji pokojowej w Bośni w latach 90, w akcji brał udział ONZ. Okazało się że żołnierze sił pokojowych nie tylko przymykają oczy na handel kobietami i przymuszanie do prostytucji, ale także w nim aktywnie uczestniczą...
Żeby było jeszcze bardziej surrealistycznie to organizacja nie chciała dopuścić do premiery filmu...

darkAngel89

"Rezolucja 819" - francuski film o bośniackiej Srebrenicy z Karoliną Gruszką.

użytkownik usunięty
darkAngel89

Iluzja (2004) http://www.filmweb.pl/film/Iluzja-2004-201575

Film fabularny produkcji macedońskiej w reżyserii Svetozara Ristovskiego.
Akcja rozgrywa się współcześnie w Veles. Okres transformacji i konfliktów etnicznych sprzyja kryzysowi rodziny. 12-letni Marko dojrzewa w rodzinie, której członkowie stają się dla siebie coraz bardziej obcy. Ojciec popada w alkoholizm, matka traci kontakt z rzeczywistością, siostra Marka jest egoistką, która troszczy się tylko o siebie. Jedynym wsparciem dla Marko staje się nauczyciel języka macedońskiego, który zachęca go, aby pisał wiersze, bo to jedyny sposób, aby wyrwał się ze swojego otoczenia. Jednak poezja dla młodego człowieka okazuje się mniej atrakcyjna niż rówieśnicy, którzy wciągają Marko na drogę przestępstwa.
Poważne i mocne kino które pokazuje życie bez upiększania, jak mówi jeden z bohaterów filmu 'Nawet najładniej pachnący kwiat,okazuje się że śmierdzi w kanale ściekowym."

darkAngel89

"Kraina miodu i krwi" czy jakos tam .....................

darkAngel89

"Krugovi" (Circles)
Film świeży, widziałem go w tym roku na sarajewskim festiwalu filmowym. Bardzo dobry.

darkAngel89

Polecam - Mój piękny kraj film z 2012 roku - świetne film

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones